"İleri Bankacılık" Misyon.

1. ‘One-Stop Shop’ hizmet menüsü nedir?

Misyon Bank, bankacılıktan sermaye piyasalarına uzanan köprü rolü ve ‘One-Stop Shop’ hizmet menüsü ile sermaye piyasası aktörlerinin dijital dönüşümlerini tamamlayarak, onları bankacılık imkanlarına ulaştırır. ‘One-Stop Shop’ menüsü; menkul kıymet saklamadan operasyonel hizmetlere, bankacılık servislerinden dijital varlık saklama ve tokenizasyona kadar geniş bir hizmet yelpazesidir.

2. ‘One-Stop Shop’ hizmet menüsünün sermaye piyasalarına faydaları neler?

‘One-Stop Shop’ hizmet altyapısı mikroservis mimarisi, cloud çözümleri, 5500’ün üstünde API servisi, yapay zeka ve RPA’yi içeren son teknoloji ile kurgulanmış olup; sağladığı fayda ve çözümlerle sektörde aracılık maliyetlerini düşürürken kurumların çalışan ve müşteri memnuniyetini artırır, sermaye piyasası aktörlerine yeni iş alanları yaratır.

3. Menkul kıymet saklama ve fon operasyon hizmetleri ile neleri iyileştiriyoruz?

Mevcut saklama hizmet sağlayıcıları tarafından manuel olarak gerçekleştirilen operasyon süreçleri otomasyon ile hızlanıyor.

Kurumlar açısından operasyon çalışanlarının iş yükü azalıyor, çalışan memnuniyeti artıyor. Aracı kurum ve portföy yönetim şirketleri saklama hizmetlerinde özel müşteri temsilcisine kavuşuyor, talepler hemen cevaplanıyor. Sektör ortalamasının altında fiyatlandırma politikamız ile hizmetlerimizden faydalanmanız için görüşelim.

4. Dijital varlık saklama hizmetlerinizin kapsamında neler var?

Kurumunuza sağlayacağımız dijital varlık saklama hizmetleri ile müşteriler kripto para, NFT ve diğer dijital varlık türlerini soğuk ve sıcak cüzdanlarda saklayabilecek, yönetebilecek ve transfer edebileceklerdir. Kurumsal ve nitelikli yatırımcılar için cüzdan yetkilendirme, blokzincir tabanlı ve çoklu onaycı çözümler mümkün olacaktır. Kurumlara komisyon geliri paylaşımlı model ile sunulacak hizmetler Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX) blokzincirlerinin yanı sıra Polygon (MATIC), Solana (SOL), Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) ile zenginleşecektir.

5. Nedir bu ‘anakasa’ mobil uygulaması?

‘anakasa’ uygulaması, portföy yönetim şirketleri ve aracı kurumların dijital dönüşümlerini tamamlayan, sermaye piyasalarının ortak uygulamasıdır. ‘anakasa’yı tercih eden kurumların müşterileri yatırım portföylerine ilişkin bilgi ve raporlamalara 7/24 erişebilir, bankacılık işlemlerini yapabilirler. ‘anakasa’, sermaye piyasası kurumlarını kendi mobil uygulamasına kavuşturur.

6. ‘anakasa’ uygulamasının diğer yatırım uygulamalarından farkı ne?

‘anakasa’ yalnızca bir saklama uygulaması değil, aynı zamanda bankacılık hizmetlerine de erişebileceğiniz kullanıcı dostu bir uygulamadır. ‘anakasa’ ile kurumlar dijitalleşirken müşteriler ile fiziki temas sonlanır.

7. ‘anakasa Portal’ nedir?

Sermaye piyasalarımız için de bir ilk olacak ‘anakasa Portal’, aracı kurum ve portföy yönetim şirketlerinin Misyon Bank ile sürekli iletişim sağlayabilecekleri, hesap yönetimi yapabilecekleri, zenginleştirilmiş raporlarla müşteri istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri tam bir iletişim köprüsüdür.